Zwycięzca nagród Business Charity Awards 2012

Celem Business Charity Awards jest nagrodzenie spółek, które odgrywają wiodącą rolę w swoich relacjach z sektorem wolontariatu poprzez dobrze rozwinięte lub bardziej innowacyjne przedsięwzięcia.

W maju 2012 nasza marka kawa Puro Fairtrade oraz World Land Trust zostały zakwalifikowane w dwóch kategoriach.

Marketing Społeczny: Współpraca marketingowa pomiędzy przedsiębiorstwem a organizacją charytatywną, która wykorzystała produkty spółki, by promować cel organizacji charytatywnej lub markę lub pomogła uzbierać fundusze dla organizacji charytatywnej.

Marketing Stowarzyszony: Spółka, która z powodzeniem wprowadziła na rynek produkty lub usługi we współpracy z organizacją charytatywną i wygenerowała zysk dla obu stron.

Finał miał miejsce 15 maja. Mieliśmy przyjemność dołączyć do grona zwycięzców, które obejmowało HSBC, Barclays, Tesco i Sainsbury’s. Zdobyliśmy pierwsze miejsce a kategorii Marketing Społeczny oraz drugie miejsce w kategorii Marketing Stowarzyszony.

Nasza przemowa wygłoszona podczas rozdania nagród

Wspaniale jest robić to, co kochasz a przy tym czynić dobro. W naszym przypadku jest to tworzenie mieszanek, palenie i sprzedaż organicznej kawy Fairtrade oraz przekazywanie pewnego procentu ze sprzedaży na zakup i ochronę rezerwatów lasów deszczowych w krajach, w których uprawiamy kawę.

Ostatecznie nasz wpływ jako przedsiębiorstwa na wylesianie lasów deszczowych mające miejsce na całym świecie jest niewielki. Możemy jednak wykorzystać nasze opakowania i materiały w punktach sprzedaży, by edukować i inspirować społeczeństwo przybliżając je do World Land Trust i jego projektów „kup akr”.

Wygrana ta jest wyrazem uznania dla wszystkich przyszłościowo myślących przedsiębiorstw, które obok zysków kładą nacisk na ludzi i planetę, hodowców Fairtrade, którzy pieczołowicie uprawiają naszą kawę, organizacji charytatywnych, które powstały, aby zmienić świat, w którym żyjemy, wszystkich naszych klientów na całym świecie oraz konsumentów wrażliwych na kwestie etyczne i ochrony środowiska, których wybory zakupowe torują drogę dla lepszej przyszłości.

Bardzo cenimy sobie kontakt z naszymi obecnymi oraz potencjalnymi klientami. Skorzystaj z naszego lokalizatora oddziałów, by skontaktować się z naszym lokalnym biurem lub zjedź na dół strony i wypełnij formularz kontaktowy a biuro skontaktuje się z Tobą.