Puro kandydatem do nagrody Guardian Sustainable Business Awards 2014

Nasze zaangażowanie w ochronę lasów deszczowych poprzez naszą markę Puro Fairtrade zostało zauważone. Dostąpiliśmy zaszczytu, jakim jest umieszczenie Puro na liście kandydatów do nagrody Guardian Sustainable Business Awards 2014. Nagrody te kierują uwagę na osoby, projekty i inicjatywy, które pomagają w kierowaniu biznesu, społeczeństwa i środowiska w stronę zrównoważonej przyszłości.

Fakt, iż uwzględniono nas jako kandydata do ww. nagrody jest wynikiem naszych niezłomnych starań, by uzbierać 1 milion euro ze sprzedaży kawy Puro Fairtrade, które chcemy przeznaczyć na ochronę ponad 15.000 akrów tropikalnych lasów deszczowych w 6 krajach.

2% zysków uzyskanych ze sprzedaży każdej torebki kawy Puro wraca do środowiska, w którym uprawiana jest kawa. Fundusze te są wykorzystywane do tworzenia i ochrony zróżnicowanych biologicznie obszarów lasów deszczowych. Wspólnie z World Land Trust wzięliśmy pod swoją opiekę najbardziej zagrożone ekosystemy Ameryki Południowej i pomagamy im kwitnąć. W naszym ekwadorskim rezerwacie powitaliśmy nowoodkryte gatunki żab, drzew i orchidei. Nasz strażnik pomaga w ochronie tych darów natury przed kłusownikami i drwalami. Krytycznie zagrożony liściołaz żółty znalazł schronienie w naszym kolumbijskim rezerwacie. Dodatkowo, część funduszy została przeznaczona na rezerwaty w Hondurasie i Gwatemali, gdzie pomagamy w ochronie lasów deszczowych i źródeł wody wykorzystywanych przez mieszkańców lokalnych wiosek i hodowców kawy.

Inicjatywy te są uzupełnione staraniami, by szerzyć wiedzę o naturze w miejscach, w których często uważana jest za coś oczywistego. Działania te obejmują, na przykład, transmisję obrazu zarejestrowanego przez kamery skierowane na karmnik dla kolibrów. Obraz ten można podziwiać w londyńskich kawiarenkach, w których lasy deszczowe w Ameryce Południowej są odległym zmartwieniem. To tylko jeden z przykładów naszych starań, by uwrażliwić wielbicieli kawy na powyższe sprawy.